Strona główna Wydarzenia Elemental Tri Series 2017 Olsztyn

Elemental Tri Series 2017 Olsztyn

2584
PODZIEL SIĘ

W niedzielę, 14 maja w Olsztynie, po raz piąty odbędą się zawody triathlonowe Elemental Tri Series inaugurujące sezon w naszym kraju.

ELEMENTAL Tri Series Olsztyn to impreza dla amatorów i wyczynowców. Zawody zainaugurują cykl ETS w roku 2017, a dla wielu zawodników będzie to pierwszy start w sezonie.

Pływanie odbędzie się na Jeziorze Ukiel, strefa zmian zostanie zlokalizowana na parkingu tuż przy ulicy Jeziornej. Trasa kolarska będzie wiodła głównymi arteriami miasta, natomiast bieg będzie wytyczony w urozmaiconym terenie na ścieżkach i alejkach miasta Olsztyn.

Organizatorzy przygotowali dla triathlonistów łącznie 700 pakietów startowych. Zawodnicy rywalizować będą na jednym z trzech dystansów: olimpijskim, sprinterskim lub supersprinterskim. Na dystansie supersprinterskim rozegrane zostaną Mistrzostwa Olsztyna w Triathlonie.

Imprezą towarzyszącą będą zawody biegowe: dla dzieci Elemental Kids oraz dla dorosłych 10K Run Series na dystansie 10 km. Najmłodsi mogą wystartować na jednym z trzech dystansów: 200 m, 500 m lub 1000 m.

W skład całego cyklu Elemental Tri Series wchodzą cztery imprezy: w Olsztynie (14 maja), w Augustowie (11 czerwca), w Blachowni (30 lipca) oraz w Białymstoku (20 sierpnia). Aby zapisać się na zawody należy wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.

źródło: triathlonseries.pl